Dobré zprávy

 

Talarak Foundation Inc. TFI se 8. října 2012 oficiálně zapojila do filipínského záchranného programu na záchranu největší filipínské sovy – výra filipínského (Bubo philippensis philippensis)

Na základě dohody mezi Negros Forest Ecological Foundation - Biodiversity Conservation Center (NFEFI-BCC) a Talarak Foundation Inc. byl jeden pár v zajetí narozených výru filipínských místně nazývaných Bukao zapůjčen do chovu v záchranné stanici Talarak (TFI).

 

Zdar přátelé,

tak jsme konečně zakoupili tu správnou motorku. Je mi líto, že to trvalo tak dlouho. Nejprve jsme chtěli ušetřit a koupit motorku použitou, vyřazenou a za ušetřené peníze jsme chtěli postavit samospádovou nádrž na pitnou vodu, kterou hodně potřebujeme. Ušetřili bychom sice dost peněz, ale motorka z třetí ruky je velmi nespolehlivá věc a pravděpodobně by nás nakonec stála moc peněz na opravách. Takže jsem se nakonec vrátil k původnímu plánu a koupili jsme motorku novou. 

Je to Honda  model: XRM 1259 DS, barva Black and White.  Je to báječný stroj, obsah 2000 cm2, automatická spojka a spotřeba je na silnici i v terénu 1,5l na 100 km. Šetří mi hodně času a dává mnohem větší flexibilitu.

MOC DĚKUJEME!!!

 

Už jsem na ní dvakrát vyrazil na přednášku pro děti na ostrově Danjugan a odtamtud je už jenom kousek do naší satelitní stanice Punta Ballo.

Zdravím z Kabankalanu do všech koutů

Pavel

 

Kabankalan, 7. listopadu 2012