Poslední fotografie z Talaraku

Ahoj,

co se týče oprav, zatím jsme jen vyměnili čerpadlo. Průběžně probíhají opravy výběhů sambarů a prasat visayanských, ale všechno nám komplikují neustálé deště.

Máme novorozeného sambárka - matka Colosa, otec Junior. Vypadá to na samičku a narodila se 9. června 2013.

V satelitní stanici Punta Ballo se u druhého páru vylíhli další 3 zoborožci světlehlaví, ale bohužel jsme o dva přišli. Zmizeli do dvou dnů po narození, pravděpodobně sežráni samicí :-(

No, stále se učíme.

Máme také ztráty na mláďatech u ohrožených zoborožců rýhozobých. Letos se vylíhlo 10 mláďat od 3 párů, ale 2 mláďata zmizela.

U našeho hnízdního páru v Talaraku nám nefunguje samec. Je zapůjčený z NFEFI Bacolod, kde žil dlouhých 15 let jako samotářský bakalář, a proto asi není správně nastimulovaný. Nosí samici do hnízda jen banány, takže myšata, cvrčky a moučné červy-zophobasy musíme podávat samici do hnízda my - ošetřovatelé a já.

U dvou ostatních hnízdních párů v satelitní stanici Punta Ballo nám sice samci fungují, ale uhynula nám tam z neznámého důvodu dvě mláďata v budkách. Jedno mládě jsme museli vzít na umělý odchov, protože bylo v porovnání s ostatními příliš malé a slabé. Zatím se mu daří dobře.

To je prozatím vše.

Zdravím a na viděnou na křtinách v Plzni

Pavel

Bacolod, 13. června 2013