POVODEŇ V TALARAKU

Stanice byla zaplavena. Stále je  spousta práce. Museli jsme vyčistit od bahna, propláchnout a vydesinfikovat studnu. Naplavila se tam spousta písku, což budeme ještě řešit, až se sníží hladina podzemní vody. Musíme opravit poškozenou střechu karantény a postavit poničené voliéry pro vzácné  holuby negroské. Ze zvířat v Talaraku uhynul mada modrotemenný a tři mladí loskutáci. Ve Feather Park Inc. to bylo horší. 

Dobré zprávy:

  • připravujeme voliéry pro tři páry kriticky ohrožených holubů negroských (Gallicolumba keayi), které k nám přivezeme z NFEFI v Bacolodu .
  • samice sambara skvrnitého (Rusa alfredi) Francis byla v červenci převezena z Talaraku v rámci výměnné spolupráce do NFEFI v Bacolodu. My jsme si přivezli dva samce, kteří jsou nyní, co nám infekce zdecimovala všechny dospělé samce, důležitou posilou našeho stáda. V polovině října samice Francis v NFEFI poprvé porodila. Je to velmi vzácný přírůstek, neboť otcem byl náš samec Georg, který v srpnu také uhynul na zákeřnou infekci.
  • připravili jsme dva hnízdní páry výrů filipínských (Bubo philippensis philippensis) na hnízdění. Dostali nové hnízdní budky a jeden pár novou voliéru u zoborožců. Tam to samozřejmě způsobilo velký rozruch, ale snad se situace uklidní. Hnízdní sezóna výrů probíhá teď, zato hnízdní sezóna zoborožců je až v lednu a únoru.
  • spolu s prezidentem Talarak Foundation Inc. se zúčastníme jednání se starostou Kabankalanu o pozemcich v Balicaocao, kam bychom chtěli umístit nejprve sambary a prasata visayanská, posléze celou stanici Talaraku. Tím bychom ji oddělili od farmy Feather Park Inc. Tak nám držte palce!

To vše bude finančně velmi náročné a i pomoc od vás bude pro nás důležitá.